Zalety depilacji laserowej laserem LightSheer Duet

admin Blog 0 komentarze/y

Idealnie gładka skóra przestała być już tylko marzeniem, a usuwanie owłosienia nie ogranicza się dziś wyłącznie do jednorazowej maszynki, depilatora, czy wosku. Idealnym rozwiązaniem na skuteczne, a przede wszystkim definitywne i bezpieczne pozbycie się niechcianych włosków z różnych partii ciała jest depilacja laserowa, zwłaszcza depilacja laserem LightSheer Duet. Tego typu zabieg kosmetyczny poleca się zarówno osobom, które mają dość bolesnej i zbyt częstej depilacji, jak również borykają się z problemem wrastających włosków lub nadmiernym owłosieniem związanym z zaburzeniami hormonalnymi. Depilacja laserowa to także idealne rozwiązanie dla osób, które chcą na co dzień czuć się w pełni komfortowo we własnym ciele, ale cenią swój czas i nie chcą go marnować na wieczną depilację. Usuwanie owłosienia laserem LightSheer Duet to obecnie najskuteczniejsza metoda, która może zapewnić bezpowrotne wyeliminowanie wszelkich problemów związanych ze zbędnym lub nadmiernym owłosieniem.

Na czym polega depilacja laserowa?

Laser LightSheer Duet wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Co to oznacza? Dokładnie to, że wiązka światła emitowana przez urządzenie, zostaje zaabsorbowana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę i zamieniana na ciepło. Dzięki temu struktury odpowiedzialne za wzrost włosków zostają uszkodzone, a mieszki włosowe ulegają destrukcji. Efekt tego jest taki, że włoski przestają się regenerować i odrastać. Warto jednak wiedzieć, że proces ten wymaga czasu i podczas jednego zabiegu można zniszczyć około 30% owłosienia. Mowa oczywiście o włoskach, które znajdują się w tzw. fazie aktywnego wzrostu, a więc anagenu. Reszta włosów nie jest czuła na światło lasera, dlatego zabieg należy powtarzać, co 6-12 tygodni. Dzięki kilku zabiegom można usunąć niechciane włoski raz na zawsze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że działanie lasera pozwala na destrukcję struktur mieszka włosowego bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek.

Jakie partie ciała można poddać depilacji laserowej?

Usuwanie owłosienia laserem pozwala na trwałe pozbycie się niechcianych włosków z dowolnej partii naszego ciała. Większość osób tego typu zabieg kojarzy głównie z depilacją nóg i okolic bikini, jednakże zastosowanie lasera jest o wiele szersze. Depilację laserową można wykonać zarówno na całych nogach, włącznie ze stopami i palcami, jak również na rękach, okolicach pach, szyi, karku, plecach, torsie i pośladkach. Laser doskonale sprawdza się w depilacji twarzy – górnej wargi, policzków i brody.

Depilacja laserowa

Budowa i działanie lasera LightSheer Duet

Laser LightSheer Duet to obecnie najnowocześniejsze i najskuteczniejsze urządzenie przeznaczone do usuwania niechcianego owłosienia. Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice i pracuje w technologii pulsacyjnej. Pierwsza z głowic – mała z systemem chłodzącym służy do precyzyjnej depilacji, z uwzględnieniem trudno dostępnych miejsc, takich jak wąsik na twarzy lub okolice bikini. Druga głowica - większa, stanowi połączenie dużej powierzchni zabiegowej z działaniem podciśnienia, co zapewnia bezpieczną depilację zarówno w przypadku kruchych naczyń krwionośnych, jak i skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia. Innowacyjnością lasera LightSheer Duet jest możliwość wykorzystywania obydwu głowic w trakcie jednego zabiegu. Dzięki dwóm zróżnicowanym głowicom zabieg usuwania owłosienia trwa krótko i jest bezbolesny.

Bezpieczeństwo lasera LightSheer Duet

Zdecydowanym atutem depilacji laserowej laserem LightSheer Duet jest nie tylko skuteczność zabiegu, ale przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Laser do depilacji jest urządzeniem najwyższej klasy. Posiada międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa i jakości, wydane m.in. przez FDA oraz CE i ISO 9001. Depilacja laserem LightSheer Duet jest o wiele krótsza niż ma to miejsce w przypadku depilacji z użyciem innych urządzeń laserowych. Co ważne, długość fali emitowanej przez urządzenie wynosi 800 µm i przenika do 2 mm w głąb skóry. Laser działa więc tylko powierzchownie (na wierzchnią warstwę skóry) i nie wnika w jej głąb. To z kolei oznacza, że w żaden sposób nie wpływa na funkcje organizmu.

Bezpieczna depilacja laserowa

Skuteczność lasera LightSheer Duet

W momencie, kiedy jednorazowe maszynki lub drogeryjne produkty pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia tylko na krótki czas, depilacja laserem LightSheer Duet pozwala usunąć niechciane włoski raz na zawsze i tym samym cieszyć się atrakcyjnie gładkim ciałem w każdej sytuacji. Trwała depilacja laserowa w Royal Beauty Clinic w Warszawie jest skuteczna dzięki wiedzy i doświadczeniu personelu, a także zastosowaniu najnowocześniejszego lasera i indywidualnie dobranej do potrzeb klienta mocy jego działania. Laser LightSheer Duet daje trwałe efekty już po 4-6 zabiegach, w zależności od depilowanego obszaru, struktury włosa i poziomu melaniny. Każdy, kto zdecyduje się na serię zabiegów depilacji laserowej może spodziewać się takich korzyści jak trwałe pozbycie się owłosienia, gładka skóra bez podrażnień, brak problemów z wrastającymi włoskami, brak stanów zapalnych, a w końcu niesamowity komfort i wzrost pewności siebie.