Skuteczność endermologii Alliance LPG w redukcji cellulitu

admin Blog 0 komentarze/y
Endermologia LPG na twarz

Cellulit, czyli nieestetyczne zgrubienia, które pojawiają się pod skórą na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu, jest bardzo trudny do usunięcia w domowych warunkach. Panie, bo to ich problem pomarańczowej skórki dotyczy, korzystają z różnych form masażu, balsamów, decydują się na dietę bogatą w warzywa i owoce, ale to często wciąż za mało. Szczęśliwie zabiegi endermologii LPG dostępne w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym skutecznie redukują cellulit, bez ingerencji chirurgicznej i bez nieprzyjemnych konsekwencji typowych dla chirurgicznych zabiegów upiększających.

Jak endermologia LPG pomaga redukować cellulit?

Endermologia LPG znana jest od lat 80. ubiegłego wieku, teraz jednak zyskuje wyjątkową popularność. Jest dostępna w Polsce i wykonywana przez przeszkolonych, doświadczonych specjalistów. Zabieg urządzeniem do endermologii LPG nie jest bolesny ani nieprzyjemny, a przynosi spektakularne efekty. Na początku pacjent musi założyć specjalny kombinezon, a następnie poddawany jest intensywnemu masażowi. Urządzenie do terapii endermologii LPG Alliance wyposażone jest w specjalne rolki masujące oraz wytwarza podciśnienie. Zabieg usuwania cellulitu polega na dogłębnym masowaniu miejsc, w których pojawiła się pomarańczowa skórka. Intensywne ugniatanie w różne strony pobudza procesy regeneracyjne i wytwarzanie elastyny i kolagenu, rozbija tkankę tłuszczową i przyspiesza jej wydalanie z organizmu razem z zalegającymi toksynami. Dzięki regulowanemu podciśnieniu i dopasowanemu masażowi, metabolizm przyspiesza, a krążenie krwi jest stymulowane. Wraz z krwią do tkanek doprowadzany jest tlen, co odżywia skórę, sprawia, że staje się ona gładka i jędrna. Tak intensywnego masażu nie wykona się w domu nawet przy pomocy szczotek, masażerów i balsamów rozgrzewających. Masaż nie tylko usuwa cellulit tłuszczowy, ale także wodny, związany z zatrzymywaniem nadmiernej ilości wody w organizmie. Podczas zabiegu w gabinecie kosmetologicznym można się zrelaksować, co na pewno zachęca wiele zabieganych i zmęczonych pań do skorzystania z niego. Nie ma też wielu przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, jednak warto wspomnieć w gabinecie o ewentualnych problemach ze zdrowiem i chorobach przewlekłych.

Skuteczność endermologii Alliance LPG w redukcji cellulitu

Redukcja cellulitu endermologią LPG — ile zabiegów należy wykonać i jak długo utrzymują się efekty?

Zabieg z użyciem profesjonalnego urządzenia do  endermologii LPG Alliance trwa 40-50 minut, jednak na jednym nie można zakończyć terapii usuwania cellulitu. Zabieg endermologii należy powtórzyć w seriach 5, 10, a nawet 15 zabiegów, w zależności od stopnia zmian i podatności klientki na działanie masażu z podciśnieniem. Zwykle na początku należy przychodzić do gabinetu dwa razy w tygodniu, później co tydzień, aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów, które utrzymują się około 6 miesięcy. Warto pamiętać, że cellulit nie bierze się znikąd. Oczywiście jest on też uwarunkowany genetycznie, ale duże znaczenie ma też przyjęty tryb życia. Zdrowe odżywianie i ruch mają duże znaczenie. Warto po zabiegach zastosować się do rad dietetyków i zwolenników aktywnego trybu życia.