Skuteczność depilacji laserowej Light Sheer Duet

admin Blog 0 komentarze/y
Depilacja laserowa nóg

Niechciane owłosienie to duży problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wąsik, baki, szyja, plecy, nogi, pachy, bikini, tors… wielu z nas wstydzi się obecności nieestetycznych włosów na wielu partiach swojego ciała i uważa je za mocno problematyczne. Marzenia o pięknej, jedwabiście gładkiej skórze często wiążą się też ze zbyt dużym bólem i stratą czasu – każdy zabieg depilatorem elektrycznym, maszynką, woskiem czy kremem to przecież ryzyko zranienia, podrażnień lub stanów zapalnych w obrębie mieszków włosowych. Efekty? Gładka skóra przez maksymalnie kilkadziesiąt godzin, po których precyzyjna i czasochłonna depilacja znów staje się konieczna. Do tego „w pakiecie” pojawia się zaczerwieniona skóra, wrastające włoski, ranki i blizny, niekiedy wymagające nawet pomocy dermatologicznej. A przy tym stale widoczne elementy (np. cebulki) włosów u brunetów i szatynów o jasnej karnacji. Nie bez znaczenia pozostają także koszty zakupu kolejnych narzędzi, balsamów, maści. Czy jednak przykry obowiązek regularnego usuwania owłosienia musi trwać wiecznie? Niekoniecznie. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna, oferując trwałą depilację laserową.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Wspomniana wyżej depilacja laserem (tzw. diodowym) wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. W praktyce oznacza to wiązkę światła – kierowaną na owłosioną skórę przy pomocy specjalistycznego urządzenia (wyposażonego w odpowiednie głowice) – która zostaje zaabsorbowana przez obecną we włoskach melaninę, a następnie zamieniona na ciepło. Dzięki odpowiednim parametrom mocy lasera zarówno struktura, jak i sama cebulka włosa zostają trwale uszkodzone. Co istotne, zabieg pozostaje przy tym w pełni bezpieczny dla skóry i organizmu. Najbardziej nowoczesne urządzenia tego typu – takie jak Light Sheer Duet –  emitują fale o długości 800 µm, które wnikają w skórę na głębokość zaledwie 2 mm. Z depilacji wąsika czy nóg bez obaw mogą korzystać także osoby obdarzone wieloma pieprzykami – w ich przypadku stosuje się bowiem specjalne zabezpieczenie takowych zmian barwnikowych na czas zabiegu. Przed jego wykonaniem zostaje także przeprowadzony wywiad, podczas którego omawiane są różnego rodzaju zalecenia i ewentualne przeciwwskazania zdrowotne, można również skorzystać z tzw. próby – co pozwala zapobiec np. reakcjom alergicznym. Klienci poddani depilacji laserowej zyskują więc pewność, że w tym wypadku wymarzone piękno nie zostanie uzyskane kosztem ich zdrowia.

Depilacja laserowa nóg

Sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia

Warto także zauważyć, że depilacja laserem diodowym nie jest zabiegiem tożsamym z depilacją światłem – czyli popularną „IPL-ą”. Choć obie formy trwałego pozbywania się niechcianych włosków często bywają mylone przez laików, a terminy „laser” i „światło” – używane zamiennie, różnica między nimi jest spora. Urządzenia typu Light Sheer powodują bowiem trwałe uszkodzenie włosów, a te – raz zniszczone – nie odrastają ponownie w danym miejscu. W drugim przypadku „trwałe pozbywanie się owłosienia” oznacza po prostu dłuższy efekt gładkości, przy regularnym stosowaniu depilatora. Co ważne, włoski poddane działaniu IPL nie zostają zniszczone wraz z cebulkami – są niejako „urywane”, co opóźnia ich powrót i nieznacznie osłabia dotychczasową strukturę. Tym samym laser diodowy uznaje się na nieporównywalnie skuteczniejszy także od innych, tradycyjnych już sposobów na gładkość skóry – te dotychczas także gwarantowały jedynie tymczasowo zadowalające efekty.

Depilacja laserowa pach

Skuteczność zabiegu – co może mieć na nią wpływ?

Kiedy zdecydujemy się już na upragnioną, trwałą depilację bikini, brody nóg itp., powinniśmy pamiętać także o kilku zasadach, które zagwarantują nam zamierzony efekt naszych starań. Jedną z nich jest zastosowanie kilku zabiegów na wybraną partię ciała, wykonanych w odstępie 6-12-tygodniowym. Pozwoli to na usunięcie widocznych już włosków oraz dotarcie do tych, które w danej chwili znajdują się jeszcze w fazie wzrostu i „ukrywają się” pod skórą. Zazwyczaj potrzeba więc minimum 6 sesji, by móc w pełni cieszyć się gładkością naszego ciała. Pewne utrudnienie w osiągnięciu „depilacyjnego sukcesu” stanowi także ciemna karnacja, jasny odcień owłosienia, a także zaburzona gospodarka hormonalna w naszym organizmie – mogą one wpłynąć na skutki działalności samego lasera. W tym wypadku jednak nieocenione bywa wsparcie personelu danego gabinetu. A ten zawsze pomoże nam znaleźć właściwe, optymalne dla nas rozwiązanie.