Karboksyterapia – bezpieczny i uniwersalny zabieg kosmetyczny

admin Blog 0 komentarze/y

Nowoczesny gabinet kosmetyczny może zapewnić dostęp do zabiegów, które działają kompleksowo na ciało, poprawiając wygląd skóry i całej sylwetki. Zmiany, jakie ciągle zachodzą w tej branży, są ratunkiem dla osób, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, mają głęboko zakorzenione kompleksy utrudniające im funkcjonowanie w społeczeństwie lub po prostu chcą odwrócić skutki naturalnego procesu starzenia się. Obecnie dużym powodzeniem wśród klientek salonów urody cieszy się karboksyterapia. Warto wyjaśnić, jakie przynosi efekty i jak przebiega zabieg dwutlenkiem węgla, by przekonać, jak wiele dobrego może wnieść do samopoczucia pań i panów w każdym wieku.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, dzięki czemu zmniejsza się widoczność cellulitu i rozstępów. Możliwe jest także zminimalizowanie tą metodą cieni pod oczami oraz drobnych zmarszczek. Zabieg trzeba przeprowadzić precyzyjnie, za pomocą specjalnej igły i z użyciem odpowiedniej dawki dwutlenku węgla, a dawka ta dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Dwutlenek węgla przenika do tkanek, rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi, dzięki czemu natychmiast poprawia się stan i wygląd skóry. Dzięki tej metodzie naturalnie zwiększa się też produkcja kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność i nawodnienie skóry. Karboksyterapia umożliwia też rozbijanie komórek tłuszczowych, co prowadzi do uzyskania jędrnej i gładkiej skóry. Zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla już jest nazywany prawdziwym przełomem w medycynie estetycznej, bo jest szybki i bezinwazyjny, a przynosi widoczne efekty. Co ciekawe, zanim karboksyterapia zaczęła być stosowana w gabinetach medycyny estetycznej, służyła przede wszystkim do leczenia chorób układu krążenia i to już w latach 30. ubiegłego wieku.

Jakie efekty przynosi zabieg karboksyterapii: 

  • zmniejsza widoczność rozstępów i cellulitu na udach, pośladkach, brzuchu,
  • usuwa cienie pod oczami,
  • zmniejsza zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowe, głębokie zmarszczki na czole, bo zwiększa produkcję kolagenu w organizmie,
  • redukuje blizny po operacjach, zabiegach, wypadkach,
  • zmniejsza widoczność drugiego podbródka,
  • zwiększa sprężystość skóry twarzy i dekoltu,
  • hamuje i odwraca procesy wypadania włosów,
  • usuwa tkankę tłuszczową,
  • redukuje problemy z łuszczycą,
  • regeneruje zniszczone dłonie,
  • zmniejsza problem opadających powiek,
  • usuwa blizny potrądzikowe.

Do wykonania zabiegu stosuje się sprzęt wyposażony w igłę, za pomocą której podaje się dwutlenek węgla pod skórę. Parametry związane z podawaniem gazu kontrolowane są automatycznie. Zabieg trwa kilka do kilkunastu minut.

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Karboksyterapia opiera się na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla za pomocą specjalnego urządzenia, dlatego zabieg może być odbierany jako delikatnie bolesny. Ponieważ CO2 jest wtłaczane pod skórę, klienci salonu medycyny estetycznej czują  rozpieranie, ucisk, szczypanie lub pieczenie. Po zabiegu na skórze pojawić się mogą drobne siniaki, opuchnięcia, zwłaszcza w okolicy oczu oraz tkliwość miejsc, w których zabieg był przeprowadzany.

Ile zabiegów należy wykonać?

To, jak często należy wykonać zabieg karboksyterapii, zależy od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć i w jakim celu go wykonujemy. Często efekty są widoczne już po dwóch zabiegach, ale bywa też tak, że trzeba zrobić go w serii 6-10 zabiegów. Zabieg przeprowadza się raz-dwa razy w tygodniu, trwa on jednak tylko kilka do kilkunastu minut.

Jakie są zalecenia po zabiegu karboksyterapii?

Po karboksyterapii skórę należy pielęgnować poleconymi przez specjalistę lekami. Warto wstrzymać się z aktywnością fizyczną, ograniczając ją do minimum, a zupełnie rezygnując z pływania w basenie i korzystania z sauny przez dwa dni po zabiegu. Jeśli na skórze pojawiły się siniaki, można jest smarować środkiem z witaminą C. Jeśli zabieg był przeprowadzany z myślą o zmniejszeniu tkanki tłuszczowej, zalecana jest też dieta. Należy zrezygnować ze słodyczy i tłustych potraw, w przeciwnym razie efekt zabiegu będzie krótkotrwały. Racjonalna dieta oparta o warzywa, kasze i chude mięso, wzmocni efekty karboksyterapii.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Karboksyterapia wykorzystywana jest w wielu rodzajach zabiegów, dlatego to specjalista zajmujący się tymi zabiegami decyduje, jak często i jak wiele zabiegów należy wykonać. Dodatkowo po skończonej terapii zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających. Zwykle efekt serii zabiegów utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. Kiedy zabieg miał przede wszystkim usunąć tkankę tłuszczową i cellulit, należy go przeprowadzić 1 raz w roku. W przypadku likwidacji worków pod oczami co 3 lub 6 miesięcy. Gdy chodzi o zabieg usuwania blizn i rozstępów, efekt jest trwały, więc nie wymaga wykonywania kolejnych zabiegów. Skuteczność działania karboksyterapii zależy od indywidualnych uwarunkowań związanych z pacjentem i reakcji jego organizmu na przeprowadzone zabiegi.

Opuchlizna po zabiegu: czy to normalne?

Karboksyterapia bardzo często wykorzystywana jest do zmniejszania widoczności cieni pod oczami, zmarszczek mimicznych i do redukcji opadającej powieki. I to właśnie w okolicach oczu najczęściej po zabiegu pojawia się opuchlizna. Obrzęk może pojawić się przy jednym oku lub przy obu zaraz po zabiegu, by po kilku minutach skóra wróciła do stanu normalności. Często jednak obrzęk nie znika od razu albo powiększa się. To naturalne, ponieważ podany płyn gromadzi się w okolicach oczu i wywołuje obrzęk. Zwykle jest to niegroźne i normalne zjawisko, co nie zmienia faktu, że w stanie niepokoju warto się skonsultować z osobą, która wykonała zabieg.

Czy po zabiegu pozostają blizny?

Efektem działania karboksyterapii jest między innymi usuwanie blizn. Sam zabieg, jeśli został przeprowadzony przez osobę do tego przygotowaną, uprawnioną i wyposażoną w nowoczesne narzędzia, nie pozostawia po sobie żadnego śladu. Ponieważ polega na delikatnych nakłuciach skóry, ewentualne efekty uboczne w postaci opuchlizny i siniaków bardzo szybko znikają, pozostawiając gładką, odmłodzoną skórę.

Przeciwwskazania do karboksyterapii 

Zabieg karboksyterapii jest mało inwazyjny, bezpieczny i można go stosować o każdej porze roku, jednak jak każdy ma pewne przeciwskazania. Osoba, która chce go wykonać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, zostanie o nich poinformowana. Na pewno przeciwwskazaniami są ciąża, choroby serca, ciężka niewydolność nerek i płuc. Powodem do odmówienia wykonania zabiegu mogą być także inne ciężkie choroby typu niewydolność serca, epilepsja, nowotwór, zaburzenie gojenia, choroby tkanki łącznej, hemofilia, aktualne zakażenie bakteryjne, opryszczka w ostrej fazie, wirusowa infekcja skóry, trądzik różowaty.

Zabieg karboksyterapii w Warszawie - opinie i cena

Entuzjastyczne, najświeższe opinie z 2019 roku o karboksyterapii w Royal Beauty Clinic w Warszawie świadczą o tym, że jest to zabieg uniwersalny, niebolesny, ale przede wszystkim bardzo skuteczny. Warto więc skorzystać z oferty, ponieważ ceny karboksyterapii zaczynają się od 150 zł. Są to zabiegi niezwykle korzystnie wpływające na wygląd i samopoczucie i stworzone z myślą o osobach z wieloma problemami skórnymi.