Jak usunąć nadmierne owłosienie u mężczyzn?

admin Blog 0 komentarze/y
nadmierne owłosienie u mężczyzn na klatce

Dla niektórych panów bujne owłosienie jest oznaką męskości. Dla innych, przyczyną kompleksów i dyskomfortem. Dobra wiadomość jest taka, że niechciane owłosienie można usunąć. Podpowiadamy, jak zrobić to bezboleśnie i skutecznie.

Bujne, męskie owłosienie – wada czy zaleta? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Dla jednych mężczyzn będzie to atut, dla innych problem, którego zechcą się pozbyć. Nadmierne owłosienie może przeszkadzać i doskonale to rozumiemy. Całe szczęście męska depilacja nie budzi dziś żadnych kontrowersji.

Dodatkowo gładka skóra prezentuje się estetycznie i… coraz częściej bywa kojarzona z większą dbałością o siebie. Tak naprawdę owłosienia u mężczyzn możemy pozbyć się z różnych powierzchni ciała, między innymi z miejsc intymnych, pach, klatki piersiowej czy pleców. Jak pozbyć się niechcianego owłosienia bezboleśnie? A przede wszystkim jak pozbyć się owłosienia na stałe? Podpowiadamy, co robić!

Co powoduje nadmierne owłosienie u mężczyzn?

Zanim opiszemy sobie konkretne działania, a więc sposoby depilacji, zwróćmy uwagę na przyczyny problemu. Czy nadmiernie owłosiony mężczyzna to tylko ten z wysokim poziomem testosteronu? Niekoniecznie.

Otóż, nadmierne owłosienie u mężczyzn może być problemem genetycznym. Geny robią swoje. Istnieje duża szansa, że taki rodzaj zarostu jest przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Intensywny wzrost owłosienia może również być następstwem przyjmowanych leków lub mieć związek z chorobami ośrodkowego układu nerwowego. Nie bez znaczenia jest też dieta i styl życia. To nieprawda, że na skutek niewłaściwego żywienia włosy wyłącznie wypadają. Może zdarzyć się tak, że zaczną nadmierne rosnąć w nietypowych miejscach.

Przyczyną problemów mogą być także zaburzenia hormonalne. Winny może być testosteron, hormon odpowiedzialny za mocne i gęste włosy. Nadmierna ilość testosteronu, która ma podłoże androgeniczne, może przejawiać się bujnym i gęstym owłosieniem na nogach, brzuchu, klatce piersiowej i przedramionach.

Dla stanu męskiego owłosienia duże znaczenie ma także wrażliwość mieszków włosowych na wpływ hormonów płciowych. Nie chodzi tu tylko o testosteron, ale też dihydrotestosteron (DHT).

Nadmierne owłosienie pojawia się także u mężczyzn chorujących na nowotwory złośliwe, choroby hematologiczne lub niedoczynność tarczycy.

nadmierne owłosienie u mężczyzny

Jak zmniejszyć owłosienie na ciele u mężczyzn?

Istnieje kilka sposobów – mniej i bardziej skutecznych. Wśród popularnych metod wymienia się kremy depilujące, wosk, maszynki do golenia. Depilacja laserowa LightSheer Duet oraz epilacja laserowa to kolejne metody na zmniejszenie owłosienia ciała u mężczyzny.

Depilacja lub epilacja laserowa

Depilacja laserowa LightSheer Duet to skuteczne usuwanie owłosienia z wybranych partii ciała bez zbędnych skutków ubocznych. Efekt zabiegu jest długotrwały i zapewnia gładką skórę bez podrażnień i uszkodzeń.

Laser jest bardzo precyzyjny i bezpieczny. Dokładnie usuwa włosy na ciele i uniemożliwia ich odrastanie. Wystarczy kilka sesji, by cieszyć się idealnie gładką skórą już na zawsze. Pierwsze rezultaty są widoczne już po 1 zabiegu.

W ten sposób można usuwać owłosienie z twarzy, ramion, brzucha, pleców czy okolic intymnych – czyli z partii ciała, gdzie włoski są niepożądane.

Czy zabieg jest bolesny? Urządzenie LightSheer Duet jest wyposażone w system chłodzący, dzięki czemu depilacja laserowa jest bezbolesna. Dodatkowo nie występuje tutaj ryzyko poparzenia.

Podobnie działa epilacja laserowa. Zabieg pozwala raz na zawsze rozprawić się z niechcianym owłosieniem. W ten sposób możesz pozbyć się włosów zarówno na większych, jak i mniejszych obszarach ciała.

Dodatkowo epilacja laserowa przeciwdziała zapaleniu mieszków włosowych oraz problemowi wrastających włosków. Zabieg można wykonywać przez cały rok, niezależnie od sezonu.

Zalet męskiej depilacji i epilacji jest wiele. Przede wszystkim zyskujesz estetyczny wygląd i poczucie zadbanego ciała. Pozbywając się włosów na ciele, eliminujesz nieprzyjemny zapachu potu, zyskujesz większy komfort podczas uprawiania sportu i utrzymujesz higienę na wysokim poziomie.

Co jeszcze? Gładka skóra lepiej wchłania kosmetyki, dzięki czemu ich działanie jest o wiele skuteczniejsze.

Usuwanie owłosienia za pomocą maszynki

Usuwanie włosów za pomocą maszynki do golenia może i jest skuteczne, ale niestety krótkotrwałe. Zazwyczaj wystarcza na kilka dni. Później włosy zaczynają znów odrastać.

Jest to czasochłonne i… może być niebezpieczne. Podrażnienia skóry to jedno. Poza nimi istnieje ryzyko zacięcia, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach.

Depilacja woskiem

Wosk z pewnością zapewnia lepsze efekty depilacji niż zwykła maszynka, niestety zabieg jest dość bolesny i może powodować podrażnienia. Efekt zabiegu utrzymuje się do 4 tygodni. Wynika to z faktu, że włosy są usuwane razem z cebulkami.

Co może spowodować, że depilacja laserowa nie działa?

Depilacja laserowa nie działa? W większości przypadków głównym powodem jest nieprzestrzeganie zaleceń przed i po zabiegu. Jakich? Przede wszystkim wyrywanie włosów.

Pomiędzy zabiegami depilacji laserowej zabronione są inne formy usuwania owłosienia, zwłaszcza te, które wyrywają włosy z cebulkami. Chodzi tu o stosowanie wosku, depilatora czy pęsety. Jeśli będziesz wyrywać włosy, zabieg laserowy nie przyniesie oczekiwanych efektów. Z wymienionych form wyrywania włosów należy zrezygnować na około 4 tygodnie przed planowaną sesją.

Aby depilacja laserowa zadziałała, konieczne jest przestrzeganie innych zaleceń. Są to między innymi:

  • rezygnacja z opalania naturalnego oraz w solarium (przed depilacją),
  • rezygnacja z preparatów samoopalających (przed depilacją),
  • rezygnacja z sauny i kąpieli w basenie (po zabiegu),
  • unikanie kosmetyków i preparatów zawierających alkohol (po zabiegu).

Przyczyną braku efektów może też być nieregularność. Laser nie może trwale usunąć wszystkich włosów podczas jednej sesji. Jest to związane z fazami wzrostu włosów. Niektóre włosy rosną wcześniej, inne później. Laser usuwa tylko te włoski, które znajdują się w fazie aktywnej.

Depilacja laserowa nie będzie więc skuteczna, jeśli nie będziesz przestrzegać zaleconych odstępów. Przy depilacji ciała optymalny odstęp między sesjami wynosi 8-12 tygodni. Warto tego przestrzegać, chcąc cieszyć się pożądanymi efektami.